Dodany: 2010-09-17 09:31:53

ParalotnieCiekawą odmianą sportów lotniczych jest latanie na paralotni. Paralotnie często nazywana też glejtem jest odmianą szybowca. Na pierwszy rzut oka obie konstrukcje nie mają ze sobą nic wspólnego. Nic bardziej mylnego.

 

Paralotnie posiadają miękki płat nośny. Elementem nośnym całej konstrukcji jest skrzydło. Do niego za pomocą linek i taśm przypięte jest siedzenie (uprząż) dla pilota. Standardowy zestaw powinien zawierać: uprząż, skrzydło, linki, karabin do przypinania linek oraz co ważne system RSH – Ratowniczy System Hamujący, Aby móc fruwać na paratoni profesjonalistą być nie potrzeba.

 

Wtedy jednak przy naszym locie będzie towarzyszył instruktor. Gdy często patrzymy w niebo i widzimy osobę, która zmaga się z paralotnią przechodzą nam do głowy dwie myśli. Po pierwsze zazdrościmy takiej osobie niezapomnianych wrażeń. Widok z wysokości kilkudziesięciu metrów jest z pewnością piękny – widzimy to zresztą na zdjęciach czy pocztówkach. Z drugiej stronty jednak sami z pewnością balibyśmy spróbować się bo wygląda to na dość niebezpieczną zabawę..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Paralotnie
Nick: