Dodany: 2010-09-17 09:29:38

SzybowceSzybowce to statki powietrzne, które są cięższe od powietrza. Ważną rzeczą jest to, że szybowce nie posiadają własnego napędu silnikowego. Start szybowce odbywa się najczęściej przy pomocy innego samolotu.

 

W górach, szybowce rozpędza się -(choć brzmi to nieprawdopodobnie) za pomocą wielkich gumowych lin – coś na wzór wystrzału z procy. Szybowce unoszą się na wskutek siły nośnie, która powstaje pod skrzydłami. Szybowiec może wykorzystać dwa powstające prądy – które pozwolą mu na zwiększenie prędkości lub wysokości. Na najważniejsze elementy szybowców skalda się: kadłub, skrzydło, statecznik,.

 

Pierwszym szybowcem był Otto Lilienthal – niemieć, konstruktor i pierwszy pilot szybowców. Dzięki swoim konstrukcjom wykonał ponad dwa tysiące ślizgów. Wrażenia, które towarzyszą nam przy locie szybowcem są niepowtarzalne. Widoki są także równie piękne. Warto więc w swoim życiu spróbować lotu szybowcem. Niestety, zniechęcić może tylko cena, jaką musimy zapłacić aby móc polecieć. Wybierz się do najbliższego aeroklubu.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Szybowce
Nick: