Dodany: 2010-09-17 09:26:52

Aeroklub PolskiSamoloty i cała branża lotnicza wiążę się z różnymi organizacjami. W Polsce najpopularniejszą organizacją zrzeszającą osoby, zajmujące się sportami związanymi z lotnictwem jest Aeroklub Polski.

 

Pierwsze próby, powołania stowarzyszenia podjęli Konstanty i Stanisław Lubomirscy, jeszcze za czasów zaborów w 1911 roku. Miał to być Aeroklub Królestwa Polskiego. Pierwsza oficjalnie założona organizacja to Aeroklub Polski w Poznaniu, który powstał 8 lat później w 1919 roku. Przed II wojną światową na terenie kraju działało kilka stowarzyszeń regionalnych.

 

Cele jakie stawia sobie Aeroklub Polski realizowane są przez Aerokluby Regionalne, które powstają i mogą powstawać zarówno w kraju jak i za granicą. Do największych w naszym kraju należą: Aeroklub Bielsko-Bialski Aeroklub Częstochowski, Aeroklub Warszawski, Poznański i Krakowski. Najczęściej aerokluby są w posiadaniu części lub całości lotniska, na których działają. Aerokluby organizują dużo imprez mających na celu przybliżenie mieszkańcom działalności. Są też sekcje takie jak spadochroniarze czy paralotniarze..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Aeroklub Polski
Nick: