Dodany: 2010-09-17 08:38:25

Lotniska w PolsceTransport lotniczy w Polsce został zapoczątkowany w 1919 roku. Pierwszym przelot krajowy, został zrealizowany na linii Poznań – Warszawa. W 1923 roku zostały uruchomione pierwsze, regularne loty, które odbywały się na trasie Warszawa-Gdańsk i Warszawa-Lwów. Obecnie w Polsce funkcjonuje kilka ważnych lotnisk.

 

W Polsce występuje 12 portów lotniczych. Oczywiście prym wiedzie lotnisko OKĘCIE w Warszawie. 11 pozostałych mieści się w następujących ośrodkach: Kraków, Katowice, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Rzeszów, Łódź, Szczecin, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczytno. Drugim co do popularności po Okęciu lotnisko znajduje się na Krakowskich Bielinach. Obsługuje ono czterokrotnie mniej pasażerów niż w Warszawie (Obecnie jest to liczba ok 2.6 mln).

 

Tendencja jest jednak wzrostowa. W roku 2008 polskie porty lotnicze obsłużyły prawie 21 mln pasażerów czyli o 8& więcej niż w 2007. Największą dynamikę odnotowano w Bydgoszczy i Poznaniu. Niestety Polacy nie mogą liczyć na tanie latanie. Większość istniejących na rynku tanich przewoźników wycofała się z Polskiego rynku.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Lotniska w Polsce
Nick: