Dodany: 2010-09-17 08:35:47

W Polsce ogólnieTransport lotniczy wymaga sporej organizacji. Aby wszystko dobrze funkcjonowało, potrzebna jest spora ingerencja Państwa. To wielkie przedsięwzięcie, które uszczupla konto państwa. Nasze położenie zarówno mając na uwadze kierunki zachodnie jak i wschodnie powoduje, że musimy posiadać sprawną sieć komunikacyjną.

Dość ważną sprawą jest posiadanie dobrego zaplecza technicznego. Niestety polska mimo, że produkuje wiele urządzeń potrzebnych przy produkcji samolotów, nie może się równać z takimi ośrodkami jak USA (Seattle czy Denver) i Francja (Paryż i Tuluza). Obecnie w Polsce funkcjonuje LOT czyli Polskie Linie Lotnicze.

 

Cywilny transport lotniczy został zapoczątkowany w 1919 roku. Obecnie następuje modernizacja. Samoloty zostają wymieniane na nowsze. Modernizacji podlegają też istniejące lotniska – Warszawa, Kraków, Katowice czy Gdańsk. Polska obsługuje 97 linii lotniczych w tym 10 krajowych. Połączenia z Warszawy prowadzą nie tylko do ważniejszych stolic europejskich, ale i światowych w tym: Delhi, Pekinu, Montrealu, Bangkoku, Dubaju czy Kairu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu W Polsce ogólnie
Nick: