Dodany: 2010-09-17 08:13:20

Boeing Życie bez samolotów to dla niektórych, tak jak dla nas, życie bez komputera czy telewizji. Na szczęście technologia pozwala na konstrukcje wygodnych, szybkich i bezpiecznych maszyn. Do jednej z takich firm należy Boeing.

 

Boeing jest amerykańskim koncernem lotniczym zajmującym się produkcją masową maszyn lotniczych dla firm oferujących przewozy pasażerskie. Siedziba firmy znajduje się w Chicago: a główny zakład produkcyjny w Seattle. Boeing w odróżnieniu od największego konkurenta, dimy Airbus zajmuje się też produkcja samolotów innego typu. U amerykanów samoloty zamawiają wojskowi (również śmigłowce). Boeing uczestniczy tez w produkcji statków kosmicznych, Tam mogą liczyć na wsparcie w sprawie satelitów i rakiet.

 

Początek firmy to rok 1916. Początkowo firma nosiła nazwę Aro Product Co, później przekształciła się i odnosi się do nazwy założyciela. Pierwszym samolotem wyprodukowanym przez firmę był treningowy wodnosamolot. Obecnie Boeing stracił pozycje lidera i firmie coraz bardziej daje się we znaki konkurencja ze strony europejskiego potentata Airbus.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Boeing
Nick: