Dodany: 2010-09-17 08:05:20

Konstrukcja samolotówSamoloty pozwalają nam na szybkie przemieszczanie się z jednego końca planety na drugi. Teraz podróż do Stanów to nie problem. W wygodnej maszynie spędzimy kilkadziesiąt godzin i jesteśmy na miejscu. Konstruktorzy (szczególnie Airbus i Boeing) starają się z roku na rok konstruować ulepszenia.

 

Wszystko po to aby poprawić bezpieczeństwo i wygodę pasażerów.

Musimy zdać sobie jednak sprawę, że zbudowanie tak ogromnej maszyny sprawą łatwą nie jest. Konstrukcja samolotów jest niezwykle skomplikowana. Konstrukcja samolotów trwa nawet latami. Wymieńmy najważniejsze elementy samolotów. A więc: kadłub – ma zazwyczaj część owalną i jest to niskościenna rura. Zawiera skrzydła.

 

Kolejnym elementem są układy sterowania lotem. Jako pasażerowie nie widzimy i nie zdajemy sobie sprawy ile jest z tym roboty. W filmach widzieliście na pewno ile przycisków, monitorowe się tam znajduje. Kolejna sprawa – podwozie. Wyciągane. Podczas startu rozpędza samolot do odpowiedniej prędkości, a podczas lotu chowane. Bardzo ważny w konstrukcji jest również materiał. Najczęściej wybieranym jest duraluminium.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Konstrukcja samolotów
Nick: