Dodany: 2010-09-17 08:02:29

Historia samolotówNie da się ukryć, że samoloty w dzisiejszych czasach są wręcz niezbędne. Umożliwia możliwość szybkiego przemieszczania się na długich dystansach. Spełniają też inne ważne funkcje. Mogą chociażby uratować komuś życie.

 

Samoloty więc, tak jak i historia samolotów jest bardzo wciągająca. Warto jest jej się przyjrzeć i my to właśnie uczynimy. Liderem przelotów osobowych są firmy Airbus i Boeing. To właśnie te dwie firmy produkują najwięcej i największej jakości maszyny. Historia samolotów Airbus wpisała się w latach 90-tych, kiedy to postanowiono, że koncert zbuduje alternatywę do Jamboree dimy Boeing. W czerwcu 1994 roku firma rozpoczęła pierwsze prace nad projekcją nowego , ogromnego samolotu pasażerskiego. Historia samolotów nie pozwala nie wspomnieć o rywalu.

 

Firma Boeing w tym czasie także ulepszała swoje maszyny. Głównym założeniem było stworzenie samolotu, który byłby modyfikacją Jambosów. Chodziło o przedłużenie garbu. Niestety tak inicjatywa nie doszła do skutku. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj na portale historyczne.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Historia samolotów
Nick: