Dodany: 2012-11-14 10:19:20

 

Czym jest pas startowyPas startowy jest ostatnim miejscem przed wzbiciem się w powietrze i zapoczątkowaniem transport na lotnisko modlin. Pas startowy jest długim kawałkiem asfaltu wyposażonym w doskonałe oświetlenie, diody rażące mocniej niż zwykłe światła. Są nam bardzo potrzebne do tego aby pas był widoczny.

 

Dla bezpieczeństwa lotniczego transport na lotnisko modlin jest to kwestia podstawowa. Bez dobrego oznaczenia pas nie będzie widoczny wieczorami i nocą, a to może spowodować wiele kolizji i zamieszania. Pasy startowe są bardzo różne w zależności od wielkości maszyny ich długość i szerokość jest różna.

 

Każdy typ samolotu potrzebuje pokonania innej odległości do wzbicia się w powietrze, i nabrania prędkości. Pas startowy jest kawałkiem jezdni, najdłuższe mają nawet po jedenaście kilometrów długości, na pasie startowym mamy oznaczenia z boku pasa prawie na samym skraju. Przed udaniem się w lotniczy transport na lotnisko modlin, musimy zdawać sobie sprawę, że po pokonaniu pasa startowego wzbijamy się w powietrze..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest pas startowy
Nick: