Dodany: 2012-11-14 10:15:09

 

Czym jest droga kołowaniaKażde lotnisko, żeby nadawało się do lotniczego transport na lotnisko modlin, musi spełniać kilka zasadniczych kryteriów. Przede wszystkim mieć odpowiednie miejsca do wyznaczonych celów czyli np. drogę kołowania.

 

Droga kołowania to miejsce na które trafia samolot zaraz po wyprowadzeniu z hangaru lotniczego. Na drodze kołowania mamy sporą przestrzeń do rozpędzenia samolotu i wprowadzenia go na taflę lotniska w postaci pasa startowego. Droga kołowania to pierwszy przystanek na drodze do lotniczego transport na lotnisko modlin. Samolot musi prosto na niej wykonać kilka manewrów zwrotnych po to by ustawić się pod odpowiednim kątem wprost do wylotu na pas startowy.

 

Lotniczym transport na lotnisko modlin, nie byłby możliwy gdyby nie droga kołowania. Droga kołowania ma ścisłe określone warunki jakie musi spełniać by odpowiadać standardom wyznaczonym przez państwo. Droga kołowania musi być po pierwsze dobrze oznaczona, za oznaczenia robią w tym wypadku światła diodowe są bardzo małe, ale świecą bardzo jasno i mocno widać je z daleka. To warunek konieczny, wszystkie muszą być rozmieszczone w wyznaczonych miejscach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest droga kołowania
Nick: