Dodany: 2012-11-14 09:53:49

 

Rozwój transportu lotniczegoLotniczy transport na lotnisko modlin zmienia się z biegiem lat. Kiedyś na samym początku lotnictwa w ubiegłym wieku, było ono w powijakach, nie służyło do celów cywilnych. Wszystkie lotniska miały charakter militarny a do tego nie istniały samoloty pasażerskie.

 

Wówczas wszyscy poruszali się samolotami jedno lub dwuosobowymi i stać na nie było tylko najbogatszych, jako pierwsze samoloty powstały dwupłatowce. Obecnie militarne znaczenie samolotów również jest bardzo duże i lotnictwo odgrywa znaczącą rolę w wojsku. Z czasem lotnictwo zaczęło przechodzić w sferę cywilną, stało się kolejnym po samochodach i statkach środkiem lokomocji. I wtedy zaczęła się era rozwoju lotniczego transport na lotnisko modlin.

 

Pasażerskie samoloty istnieją już kilkadziesiąt lat, znanych na całym świecie jest kilka dużych maszyn, ich konstruktorzy ciągle prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych maszyn latających w celach cywilnych. Lotnictwo cywilne zmienia się dynamicznie a wraz z nim także lotniczy transport na lotnisko modlin.Dodaj nowy komentarz do artykułu Rozwój transportu lotniczego
Nick: