Dodany: 2012-11-05 13:11:56

 

Pojęcia – pas startowyPas startowy – jak sama nazwa mówi to pas, który służy do startu samolotu. Pas startowy to najczęściej określony wcześniej regulaminem polskiego związku lotnictwa cywilnego – pas, który musimy mieć konkretne wymiary,w innym razie lotnisko może nie zostać przyjęte, a więc nie mogą się tam odbywać legalne loty samolotu i tym samym lądowania.

 

Pas startowy to również element, który ma za zadanie ułatwić lądowanie samolotu, nie tylko jego start. Wiele jest osób, które nie wiedzą jak dojechać na lotnisko w modlinie, jednak już z daleka, kiedy widzą pas startowy bez większego problemu trafiają na lotnisko. Jak dojechać na lotnisko w modlinie? To proste więc – szukaj w krajobrazie dużego obiektu z pasem startowym. Pas startowy to również z perspektywy pasażera – element, który nadaje lotom pasażerskim jakiś urok.

 

To właśnie wznoszenie się na pasie startowym jest najciekawszym elementem lotu samolotowego. Wiele lotnisk robi tak zwane dni otwarte, wtedy można nie tylko sprawdzic jak dojechać na lotnisko w modlinie, ale również zobaczyć z bliska pas startowy, który najczęściej obserwujemy z samolotu, bądź z daleka zza szyby.Dodaj nowy komentarz do artykułu Pojęcia – pas startowy
Nick: