Dodany: 2012-11-05 13:06:22

 

Pojęcia – droga kołowaniaTo co znajduje się na każdym lotnisku to tak zwana droga kołowania. Czyli miejsce, na którym samolot rozpędza się przed startem, ale i zatrzymuje się. Droga kołowania to coś więcej niż tylko pas, na którym rozpędza się samolot.

 

To bardzo ważny element, który jest niezbędny w budowie całego lotniska. To ważne by taka droga kołowania była przede wszystkim bezpieczna, a więc wykonana z takich materiałów, jakie są zaleca do tego typu obiektów. Droga kołowania pomaga znaleźć pilotowi drogę jak dojechać na lotnisko w modlinie. Droga kołowania musi być zawsze odpowiednio oznaczona na każdym lotnisku, tak by pilot dokładnie wiedział jak dojechać na lotnisko w modlinie.

 

Nawet najmniejsze lotniska posiadają drogę kołowania, która jest jednak proporcjonalnie mniejsza z racji gabarytów całego lotniska. To ważne, by droga kołowania zawsze byłą odpowiednio wykonana, by nie było na niej wybrzuszeń, które mogłyby mieć bardzo poważne konsekwencje. Dlatego też droga kołowania jak i część innych elementów lotniska są regularnie poddawane kontroli i badaniom technicznym..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pojęcia – droga kołowania
Nick: